Δελτίο τύπου υπ’ αριθμ. 36/2010-2011


ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 36/2010 – 2011

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Ο Φιλαθλητικός άλωσε (μία και μοναδική ήττα) την έδρα του Ηράκλειο στο Λίντο, στο οποίο βρέθηκαν περισσότεροι από χίλιοι φίλαθλοι και με την νίκη 71-89 (μεγαλύτερη διαφορά του παιχνιδιού) πανηγυρίζει την άνοδο του στην Β Εθνική.

Η ομάδα του Τάκη Ζήβα, που είχε την συμπαράσταση αρκετών φιλάθλων της, πήρε δίκαια την νίκη παίζοντας καλύτερα σε όλο το παιχνίδι, ενώ η ομάδα του Μανόλη Δημητριάδη φάνηκε ανέτοιμη για το  συγκεκριμένο παιχνίδι και τώρα θα συμμετάσχει στα μπαράζ  (με τις δεύτερες ομάδες των τριών άλλων ομίλων της Γ’ Εθνικής) με στόχο την πρώτη θέση σε αυτά και στην συνέχεια να περιμένει κάποια «καραμπόλα» στις ανώτερες κατηγορίες για να ανέβει στην Β Εθνική.

Ο Φιλαθλητικός πίεσε ασφυκτικά σε όλο το γήπεδο από την αρχή του αγώνα, γεγονός που οδήγησε τους παίκτες του Ηράκλειο σε πολλά λάθη, ευστόχησε σε πολλά σουτ τριών πόντων (11 έναντι 8 του Ηράκλειο) και σε κρίσιμα σημεία έδειξε περισσότερη ψυχραιμία και σταθερότητα.

Το Ηράκλειο όταν στο δεύτερο δεκάλεπτο βρέθηκε μπροστά με 5 πόντους (27-22) δέχθηκε ένα σερί 0-11 (27-33), ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο όταν το 40-52 κατάφερε να το κάνει 49-52 είχε 2-3 ευκαιρίες να ισοφαρίσει το σκορ που όμως δεν εκμεταλλεύτηκε και η διαφορά άνοιξε ξανά (49-57). Τέλος  και στο τέταρτο δεκάλεπτο όταν η διαφορά πήγε στους 16 πόντους για τον Φιλαθλητικό (52-68) με 2 τρίποντα του Χαρίση και ένα του Στεφανάκη μείωσε στους 7 (61-68), όμως και στο σημείο όχι μόνο δεν μπόρεσε να πλησιάσει και άλλο αλλά η διαφορά ξέφυγε και έκλεισε στους 18 πόντους (τελικό 71-89) που ήταν και η μεγαλύτερη του αγώνα.

Ο Φιλαθλητικός χρησιμοποίησε παίκτες νεαρούς σε ηλικία, ξεκινώντας με τους Γκίκα (20 ετών), Σαλούστρο (20 ετών), Γεωργιάδη (23 ετών), Γρύλλη (21 ετών) και Ανδρεόπουλο (26 ετών), ενώ έπαιξαν και οι Αντετοκούμπο (19 ετών) και Λιακόπουλος (19 ετών). Ο Ηλιόπουλος έπαιξε ελάχιστα (προβλήματα τραυματισμών), ενώ οι πιο έμπειροι Βαρυπάτης (37 ετών) , Κουμπούρας (26 ετών) και Μπαζιώτης (26 3τών) βοήθησαν σημαντικά.
Από το Ηράκλειο οι τραυματίες Χαρίσης και Στεφανάκης προσπάθησαν, όμως η ομάδα βρέθηκε στον πιο κρίσιμο αγώνα του πρωταθλήματος σε κακή ημέρα και δεν μπόρεσε να βρει λύσεις στο παιχνίδι του Φιαλθλητικού.

Ο Εργοτέλης στο Σπόρτιγκ πήρε διαφορά 8 πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο και πήρε την νίκη με 75-86, τερματίζοντας στην 6η θέση της βαθμολογίας (ισοβαθμία 5 – 6 θέση με Χαλκίδα) επιτυγχάνοντας τον στόχο της χρονιάς που ήταν η παραμονή στην κατηγορία, ενώ με την απόδση της στον δεύτερο γύρο έδειξε ότι αν είχε καλύτερο ξεκίνημα (και λιγότερους τραυματισμούς) θα μπορούσε να πετύχει κάτι καλύτερο.

Η ομάδα του Γιώργου Μακράκη έπαιξε πολύ καλή άμυνα απέναντι σε ένα αντίπαλο που κυνηγούσε με πείσμα την νίκη αν και είχε χάσει την κατηγορία και μάλιστα στο τέλος του αγώνα δέχθηκε βροχή μπουκαλιών και απειλών, με αποτέλεσμα να κληθεί η αστυνομία και η αποστολή της ομάδας να αναχωρήσει από το γήπεδο  με μία ώρα καθυστέρηση.

Το Ψυχικό κόντρα στα προγνωστικά και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα εξασφάλισε την παρουσία του και την επόμενη σεζόν στη Γ’ Εθνική. Η ομάδα του Γιώργου Ρεμεντέλα επιβλήθηκε της Χαλκίδας με 74-61 και εκμεταλλευόμενη την ήττα της Έξω Παναγίτσας από τον Ιωνικό Ν.Φ. με 79-69 και της Λιβαδειάς από τον Αργοναύτη Τριγλίας με 80-71 παρέμεινε στην κατηγορία.

Μετά τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής Αργοναύτης Τριγλίας και Έξω Παναγίτσα υποβιβάζονται και η Λιβαδειά θα αγωνιστεί στα μπαράζ, εφόσον υποβιβαστεί το Αιγάλεω από τη Β’ Εθνική.

Ο Ίκαρος τελικά υποβιβάζεται, σημείωσε μία νίκη στα χαρτιά και από του χρόνου θ’ αγωνίζεται στην τοπική κατηγορία.

Τα αποτελέσματα:

Ίκαρος Ικαρίας – Π. Φάληρο 20-0 (α.α.)
Παπάδος Γέρας – Ένωση Ιλίου 79-108
Αργοναύτης Τριγλίας – Λιβαδειά 80-71
Ηράκλειο – Φιλαθλητικός 71-89
Έξω Παναγίτσα – Ιωνικός Ν.Φ. 69-79
Ψυχικό – Χαλκίδα 74-61
Σπόρτιγκ – Εργοτέλης 75-86
Παπάδος Γέρας – Ένωση Ιλίου 79-108

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

1. Φιλαθλητικός

50

24-2

2096-1733

2. Ηράκλειο

49

23-3

2051-1841

3. Ενωση Ιλίου

45

19-7

2040-1767

4. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

45

19-7

1928-1727

5. ΓΠΣ Χαλκίδας

40

14-12

1971-1796

6. Εργοτέλης

40

14-12

1981-1890

7. Ψυχικό

38

12-14

1968-1890

8. Λιβαδειά

38

12-14

1942-1928

9. ΑΕΕΠ Χαλκίδας

38

12-14

1941-1971

10. Αργοναύτης Τριγλίας

38

12-14

1895-1973

11. Σπόρτιγκ

36

10-16

1701-1874

12. Παπάδος Γέρα

33

7-19

1844-2094

13. Παλαιό Φάληρο

28

3-22

1661-1945

14. ΠΑΣ Ίκαρος

27

1-25

1566-2156

Το Παλαιό Φάληρο έχει ένα μηδενισμό

Οι Ενώσεις στις οποίες υποβιβάζονται οι ομάδες

ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΕΣΚΑΣΕ

Αργοναύτης Τριγλίας

ΕΣΚΑ

Σπόρτιγκ

ΕΣΚΑ

Παπάδος Γέρα

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

Παλαιό Φάληρο

ΕΣΚΑΝΑ

ΠΑΣ Ίκαρος

ΤΕ ΣΑΜΟΥ

 

1η θέση στο τουρνουά «Κων/νος Χατζηπαναγιώτου» στα κορίτσια το Δημοτικό Πυθαγορείου

Συναρπαστικοί αγώνες διεξήχθησαν τη Παρασκευή 20/05 στο κλειστό γυμναστήριο Πυθαγορείου στα πλαίσια της τελικής φάσης του τουρνουά καλαθοσφαίρισης δημοτικών σχολείων «Κων/νος Χατζηπαναγώτου» και στην κατηγορία των κοριτσιών.

Στη τελική φάση συμμετείχαν τα δημοτικά σχολεία του Μαραθοκάμπου, Πυθαγορείου, Αγίου Κηρύκου και 3ου Σάμου. Ειδικά τη φετινή αγωνιστική περίοδο το συγκεκριμένο τουρνουά συνδιοργανώνεται από την Τοπική Επιτροπή Ε.Ο.Κ Σάμου και τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Σάμου. Και ειδικά φέτος είναι η πρώτη φορά που το Δημοτικό Σχολείο Αγίου Κηρύκου (ως νικητής του ομίλου Ικαρίας) συμμετέχει στη τελική φάση τόσο στα αγόρια, όσο και στα κορίτσια.

Στον πρώτο ημιτελικό το δημοτικό Πυθαγορείου νίκησε το 3ο δημοτικό με 9 – 27 (ημίχρονο 0 – 20), ενώ στον δεύτερο ημιτελικό το δημοτικό Μαραθοκάμπου νίκησε το δημοτικό Αγίου Κηρύκου με 27 – 24 (ημίχρονο 12 – 16).

Στον τελικό το δημοτικό Πυθαγορείου νίκησε το δημοτικό Μαραθοκάμπου με 28 – 4 (ημίχρονο 16 – 2) και δίκαια κατέκτησε την 1η θέση του τουρνουά. Με τη λήξη των δύο ημιτελικών έγινε διαγωνισμός ελευθέρων βολών. Πήραν μέρος οι εξής:

Βαλιδάκη Μαρία του δημοτικού Πυθαγορείου, Αργύρη Πολυξένη του 3ου Σάμου, Παπαγεωργάκη Μαρία του Αγίου Κηρύκου και Γεροχρήστου Μαργαρίτα του Μαραθοκάμπου. Νικήτρια αναδείχθηκε η Αργύρη Πολυξένη που πέτυχε δύο εύστοχες ελεύθερες βολές.

Τα μετάλλια και τα κύπελλα στις ηττημένες ομάδες των ημιτελικών επέδωσε ο Διευθυντής του δημοτικού Πυθαγορείου κ. Γιώργος Γιατίλης, ενώ τα μετάλλια και τα κύπελλα στο νικητή και ηττημένο του τελικού επέδωσε ο Διευθυντής της Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Σάμου κ. Παναγιώτης Ζαβουδάκης. Το τρόπαιο στη νικήτρια του διαγωνισμού ελευθέρων βολών επέδωσε το μέλος και ο υπεύθυνος τύπος του γραφείου τύπου και ενημέρωσης κ. Αλέξανδρος Τσιούρας.

Σε όλες τις ομάδες των δημοτικών σχολείων που «κατέβασαν» κορίτσια η ΤΕ ΕΟΚ Σάμου έδωσε ως δώρο μία πλήρη εμφάνιση ομάδας η οποία και θα παραμείνει στο δημοτικό σχολείο. Στη μπροστινή πλευρά της φανέλας αναγραφόταν και ο τίτλος της επίσημης ιστοσελίδας της ΤΕ ΕΟΚ Σάμου, www.samosbasket.gr.

Πολλά συγχαρητήρια και στον διαιτητή των αγώνων κ. Γιάννη Αρχοντούλη για τη σωστή εφαρμογή των κανονισμών.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.228056897210113.79118.151916631490807

1η θέση στο τουρνουά «Κων/νος Χατζηπαναγιώτου» στα αγόρια το Δημοτικό Πυθαγορείου 

Ολοκληρώθηκαν το Σάββατο 21/05 στο κλειστό γυμναστήριο Πυθαγορείου οι εκδηλώσεις για τα τουρνουά καλαθοσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων «Κων/νος Χατζπαναγιώτου» με τους δύο ημιτελικούς και τον τελικό αγώνα στην κατηγορία αγόρια.

Στον πρώτο ημιτελικό το Δημοτικό του Αγίου Κηρύκου ηττήθηκε από το 2ο Δημοτικό Σάμου με 22 – 24 (ημίχρονο 10 – 14) σ’ έναν συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, ενώ στον δεύτερο ημιτελικό το Δημοτικό Μαραθοκάμπου ηττήθηκε από το Δημοτικό Πυθαγορείου με 11 – 45 (ημίχρονο 4 – 27).

Μέχρι οι ομάδες να μπουν ξανά στον αγωνιστικό χώρο για τη διεξαγωγή του τελικού, έγινε διαγωνισμός τριπόντων και ελευθέρων βολών με τη συμμετοχή των εξής:

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ

1.   Καρναβάς Αλέξανδρος του Δημοτικού Αγίου Κηρύκου.

2.   Σεβαστής Αλέξανδρος του 3ου Δημοτικού Σάμου.

3.   Κυπραίος Δημήτρης του Δημοτικού Μαραθοκάμπου.

4.   Κυριαζής Βαγγέλης του Δημοτικού Πυθαγορείου.

Νικητής ο Σεβαστής Αλέξανδρος του 3ου Δημοτικού Σχολείου Σάμου που πέτυχε 3/5 τρίποντα.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΒΟΛΩΝ

1.   Καρράς Δημήτρης του Δημοτικού Αγίου Κηρύκου.

2.   Τζεμάϊ Ηλίας του 3ου Δημοτικού Σάμου.

3.   Κυπραίος Νίκος του Δημοτικού Μαραθοκάμπου.

4.   Αγγέλικας Χρήστος του Δημοτικού Πυθαγορείου.

Νικητής ο Καρράς Δημήτρης του Δημοτικού Σχολείου Αγίου Κηρύκου που πέτυχε 3/5 βολές.

Λίγο πριν αρχίσει ο τελικός αγώνας των αγοριών ο υπεύθυνος του Γραφείου Τύπου και Ενημέρωσης της ΤΕ ΕΟΚ Σάμου ανάγνωσε μήνυμα του προέδρου της ΤΕ ΕΟΚ Σάμου κ. Γιάννη Δρίλλια.

«Δυστυχώς επαγγελματικές υποχρεώσεις με αναγκάζουν να βρίσκομαι στην Αθήνα και να μην είμαι παρών στον τελικό. Φέτος ήμασταν στην ευχάριστη θέση να δημιουργηθούν και 4 σχολικές ομάδες, αποτελούμενες μόνο από κορίτσια, κάτι σίγουρα πολύ ελπιδοφόρο για το άθλημα του μπάσκετ. Η ΤΕ ΕΟΚ Σάμου αρωγός στην προσπάθεια των σχολείων για δημιουργία ομάδων μπάσκετ, έκανε προσφορά τις εμφανίσεις των ομάδων και προτρέπει κάθε Δημοτικό Σχολείο του Νομού να δημιουργήσει ομάδα μπάσκετ, ειδικά κοριτσιών. Σημασία στους αγώνες δεν έχει η νίκη, σημασία έχει η συμμετοχή, σημασία έχει να βάλουμε τα παιδιά στο σωστό δρόμο της άθλησης και όχι να τα οδηγούμε σε σκοτεινά μονοπάτια. Φέτος είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε και το Δημοτικό του Αγίου Κηρύκου για πρώτη φορά. Τους ευχαριστούμε ιδιαίτερα που μας τίμησαν με την παρουσία τους και τους οφείλουμε ένα ζεστό χειροκρότημα. Θαυμάστε τα παιδιά σας, χειροκροτήστε τα, να τα χαιρόμαστε και να έχουν πάντα επιτυχίες».

Στον τελικό αγώνα που ακολούθησε το 3ο Δημοτικό Σάμου ηττήθηκε από το Δημοτικό Πυθαγορείου με 16 – 43 (ημίχρονο 11 – 22). Έτσι το Δημοτικό Σχολείο Πυθαγορείου κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά καλαθοσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων «Κων/νος Χατζηπαναγιώτου».

ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

– Πριν από κάθε αγώνα γινόταν επίσημη παρουσίαση των ομάδων, στα πρότυπα των μεγάλων αγώνων, κάτι που απολάμβαναν ιδιαίτερα οι μικροί αθλητές.

– Αρκετός ο κόσμος τη δεύτερη ημέρα του τουρνουά στις κερκίδες ως επί το πλείστον γονείς και συγγενείς των μαθητών.

– Το Δημοτικό του Αγίου Κηρύκου το Σάββατο πρωϊ (21/05) με πρωτοβουλία της ΤΕ ΕΟΚ Σάμου, ξεναγήθηκε στο παλαιοντολογικό μουσείο Μυτιληνιών καθώς και στο αρχαιολογικό μουσείο Σάμου, κάτι που απόλαυσαν ιδιαίτερα.

– Την απονομή στο Δημοτικό Πυθαγορείου έκανε το μέλος της ΤΕ ΕΟΚ Σάμου κ. Γιάννης Ψωμάς, ενώ την απονομή στο Δημοτικό Αγίου Κηρύκου ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Πυθαγορείου κ. Γιώργος Ψωμάς.

– Την απονομή στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Σάμου έκανε ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σάμου κ. Παναγιώτης Ζαβουδάκης, ενώ τα τρόπαια στους νικητές των διαγωνισμών ελευθέρων βολών και τριπόντων επέδωσε το μέλος της ΤΕ ΕΟΚ Σάμου και υπεύθυνος του γραφείου τύπου και ενημέρωσης κ. Αλέξανδρος Τσιούρας .

– Τα μετάλλια και το κύπελλο στο Δημοτικό Σχολείο Πυθαγορείου επέδωσε η μητέρα του «Κων/νου Χατζηπαναγιώτου» κυρία Ελευθερία Χατζηπαναγιώτου και το κλίμα την ώρα της απονομής ήταν ιδιαίτερα φορτισμένο.

– Μετά το τέλος της απονομής, τα παιδιά του Πυθαγορείου μαζί με τον γυμναστή τους πήγαν κάτω από το πανό του σχολείου τους και φώναξαν «Κώστα ζείς, εσύ μας οδηγείς».

– Στις δύο ημέρες των αγώνων καταναλώθηκαν 280 μπουκαλάκια νερό απ’ όλους τους αθλητές.

– Σε όλους τους αθλητές εκτός από τα μετάλλια τους δόθηκε κι ένα δίπλωμα για να θυμούνται τη συμμετοχή τους στη συγκεκριμένη εκδήλωση.

– Η ΤΕ ΕΟΚ Σάμου ευχαριστεί τους διαιτητές των τριών αγώνων, κ. Καρρά Βαγγέλη, κ. Βουδιώτη Μίλτο και κ. Βαρδίκο Ανδρέα που σφύριξαν τους αγώνες αφιλοκερδώς.

– Επίσης η ΤΕ ΕΟΚ Σάμου ευχαριστεί τις κυρίες Χλιαουτάκη Ιωάννα, Σοφούλη Αγάπη και τους κυρίους Αντωνούσο Γιώργο και Γκίκα Θανάση για την βοήθεια που προσέφεραν στη Γραμματεία του αγώνα.

– Πολλές ευχαριστίες και στον γιατρό του αγώνα κ. Μπόγρη Μάνο για όλους τους αγώνες του τουρνουά που είχε την ιατρική φροντίδα των παιδιών.

– Μας άγγιξαν ιδιαίτερα τα λόγια που μας είπε η μητέρα του Κων/νου Χατζηπαναγιώτου με το τέλος της εκδήλωσης και σαν Τοπική Επιτροπή της δίνουμε την υπόσχεση ότι θα συνεχίσουμε με κάθε τρόπο ν’ αναβαθμίζουμε κάθε χρόνο το συγκεκριμένο τουρνουά.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.228562860492850.79332.151916631490807

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΜΟΥ

ΜΑΤΑ ΠΑΟΛΑ

ΜΑΡΓΙΟΥΚΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΚΟΝΙΑΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ

ΚΝΗΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ

ΜΑΝΔΡΟΥΡΑΡΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΑ

ΤΣΟΠΕΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΒΑΚΕΝΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΤΣΙΡΙΓΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΑΡΓΥΡΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ

ΑΡΝΑΟΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ: ΓΕΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΥ

ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ

ΤΟΥΡΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΘΑΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΙΔΗ ΜΑΡΙΑ

ΒΑΛΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΗΓΗ

ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΔΙΑΒΟΛΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΤΖΙΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΒΑΛΩΜΕΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΑΡΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΥ

ΒΟΥΛΙΝΟΥ ΒΑΓΓΕΛΙΩ

ΡΗΝΑ ΜΑΡΙΓΩ

ΠΙΛΙΤΣΗ ΑΡΓΥΡΩ

ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΛΠΙΔΑ

ΚΑΝΕΛΗ ΜΑΡΙΑ

ΕΨΙΜΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΚΙΤΣΙΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΓΕΡΟΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

ΝΙΛΟΛΑΪ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΒΕΛΕΒΕΤΖΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΜΑΡΚΟΥΛΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΑΡΠΟΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΚΗΡΥΚΟΥ

ΛΙΩΡΗ ΑΡΓΥΡΩ

ΚΑΦΟΥΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

ΠΑΜΦΙΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΦΡΑΝΤΖΗ ΔΑΦΝΗ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ: ΜΟΥΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΟΡΑΙΑ (ΜΕ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΓΙΟΥ ΚΗΡΥΚΟΥ

ΦΙΛΙΠΠΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΚΑΡΝΑΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΚΑΡΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΠΑΜΦΙΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΦΡΑΝΤΖΗ ΔΑΦΝΗ

ΚΑΖΑΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΜΠΡΑΧΙΜΑΪ ΜΑΡΙΟΣ

ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΜΕΛΙΓΚΑΡΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΚΟΥΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ: ΜΟΥΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΜΟΥ

ΤΖΕΜΑΪ ΗΛΙΑΣ

ΑΞΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΞΕΦΤΕΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

ΣΑΝΔΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΕΡΟΝΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΕΒΑΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΚΑΡΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΕΤΡΟΣ

ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ

ΚΑΡΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΙΤΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ: ΑΜΠΑΤΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΥ

ΣΑΡΑΝΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΚΟΛΥΒΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΒΟΛΑΚΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΣΑΡΡΗΓΙΑΝΝΗΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΟΝΤΑΪ ΚΡΙΣΤΙ

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΠΙΤΤΑΣ ΕΥΔΟΞΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΑΡΠΟΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΥ

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

ΑΓΓΕΛΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΒΑΛΙΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΒΑΚΡΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

ΤΣΙΤΣΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΔΗΜΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΑΡΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ