Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Έχασε την άνοδο στη Γ΄Εθνική κατηγορία, αλλά έβαλε τις βάσεις για το μέλλον η Αναγέννηση

Δυστυχώς το όνειρο για την Αναγέννηση, έμεινε όνειρο. Για ελάχιστες λεπτομέρειες δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει το όνειρο της ανόδου στη Γ΄Εθνική κατηγορία. Στο σημερινό τελευταίο αγώνα έχασε από τον Ιπποκράτη Κω με 73-67 και ο Πανναξιακός πανηγυρίζει την άνοδο στη Γ΄Εθνική κατηγορία. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην Αναγέννηση που αν και δεν είχε καθαρό σέντερ, εντούτοις πάλεψε όλα τα παιχνίδια. Τα δεκάλεπτα 23-13, 37-28, 53-47, 73-67.

00Assa02

Περισσότερα...

Εντυπωσιακή νίκη για την Αναγέννηση κόντρα στο μεγάλο φαβορί Πανναξιακό. Υποψήφια για τη Γ΄Εθνική κατηγορία; Όλα τα σενάρια

Εντυπωσιακή νίκη σημείωσε σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του Εσπέρου η ομάδα της Αναγέννησης, νικώντας τον Πανναξιακό με 78 – 77. Ο Πανναξιακός που την προηγούμενη μέρα είχε νικήσει στο μεγάλο ντέρμπυ τον Ιπποκράτη Κώ με 80 – 62. Ο Πανναξιακός πριν το παιχνίδι με την Αναγέννηση φάνταζε ως το μεγάλο φαβορί, έχοντας ένα μεγάλο μπάτζετ για τη φετινή αγωνιστική χρονιά, απέναντι στην Αναγέννηση που πάνω από 5.000 ευρώ αποκλείεται να ήταν ο δικός της προϋπολογισμός.

00Assa

Ξεκινά σήμερα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα ανόδου για τη Γ΄Εθνική στο μπάσκετ, η Αναγέννηση

Από σήμερα Τετάρτη 24 Ιουνίου ξεκινά τις υποχρεώσεις της για την άνοδο στη Γ’ Εθνική η ομάδα μπάσκετ της Αναγέννησης. Την τελευταία κυριολεκτικά η ομάδα της Λέσβου (Παπάδος Γέρας), απέσυρε τη συμμετοχή της και έτσι η ΕΟΚ αναγκάστηκε ν’ αλλάξει το πρόγραμμα του ειδικού τουρνουά ανόδου το οποίο έχει ως εξής:

00AssaChampion

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το Καρλόβασι στα μπαράζ ανόδου

Ξεκίνησαν την Τετάρτη 25 Ιουνίου στην Καλλιθέα (κλειστό Εθνικής Αντίστασης) οι αγώνες για το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στη Γ΄ Εθνική κατηγορία στο μπάσκετ ανδρών (2ος όμιλος). Οι αγώνες θα διαρκέσουν μέχρι την Κυριακή 29 Ιουνίου και η ομάδα που θα συγκεντρώσει περισσότερους βαθμούς θα κερδίσει την άνοδο. Στο γκρούπ αναμετρώνται οι πρωταθλητές των νομών του Αιγαίου. Στο πρώτο παιχνίδι ο ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» Νάξου (πρωταθλητής Κυκλάδων), κέρδισε την Αθλητική Ένωση Καρλοβάσου (πρωταθλήτρια νομού Σάμου) με 68-58.

00KarlovasivsFanaria

Ο ΒΑΟΛ Χίου στη Γ΄Εθνική κατηγορία, ο Ίκαρος επιστρέφει με δύο νίκες

Η τελευταία ημέρα των αγώνων έμελλε ν’ αναδείξει τελικά την ομάδα που θα έπαιρνε το ένα και μοναδικό εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική κατηγορία. Και μέσα από ένα συγκλονιστικό αγώνα που κρίθηκε στην εκπνοή του αγώνα, ο ΒΑΟΛ Χίου με δίποντο του Μυτιληνιού (φόλοου με ταμπλό) πήρε τελικά τη νίκη με 69 – 67 επί του Ιπποκράτη Κώ και ταυτόχρονα το εισιτήριο για τη Γ’ Ενική κατηγορία (2ος όμιλος Νότου). Ο ΒΑΟΛ Χίου κέρδισε την άνοδο με το απόλυτο. 4 αγώνες/4 νίκες.

00mparaz2013

Με δύο ήττες στα μισά του ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στην Γ’ Εθνική ο Ίκαρος

Δύο ήττες σε δύο αγώνες έχει μέχρι στιγμής ο Ίκαρος στο ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στη Γ’ Εθνική κατηγορία ανδρών. Την πρώτη μέρα έχασε από τον Ιπποκράτη Κώ, τη δεύτερη από την ΒΑΟΛ Χίου, ενώ σήμερα Παρασκευή ο Ίκαρος είχε ρεπό.