Δελτίο τύπου υπ’ αριθμ. 48/2009-2010


ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 48/2009-2010

ΘΕΜΑ:   Αναπτυξιακό Πρόγραμμα Ε.Ο.Κ.

Ολοκληρώθηκαν το Σάββατο 20 Μαρτίου 2010 στον Άγιο Κήρυκο Ικαρίας οι αγώνες του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.Κ. με τη συμμετοχή των Ενώσεων – Τοπικών Επιτροπών Νήσων Αιγαίου. Τα αποτελέσματα, οι συνθέσεις – σκόρερ των ομάδων κατά ημέρα, αναλύονται παρακάτω:

Πέμπτη 18 Μαρτίου 2010

ΤΕ ΣΑΜΟΥ – ΤΕ ΧΙΟΥ: 51 – 75

Τα δεκάλεπτα: 9-20, 23-38, 32-57, 51-75.

ΤΕ Σάμου (Βογιατζής): Κουτσουναμέντος 2, Δανούσης, Σταυρινός 21 (1), Κυριαζής, Αντωνούσος 4, Φουντουλάκος, Αλαγεωργίου 5 (1), Μουλάς, Γιοκαρίνης 2, Μυτιληναίος 4, Κοϊμτζής 1, Ταγκλής 12.

ΤΕ Χίου (Συριανής): Σαμπανλάρι 5, Σταυράκης, Βαγιανός 8, Σαμιώτης 20, Ποδιάς 2, Φύκαρης 2, Αλεξάκης 5, Στρίγγος Γιώργος 2, Στρίγγος Σπύρος, Αργυρούδης 24 (3), Μαυράκης 2, Μπούμπαρης 5.

Διαιτητές: Λοϊζος Άγγελος – Βουδιώτης Μίλτος.

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ – ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ: 70 – 63

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 27-25, 53-44, 70-63.

ΤΕ Δωδεκανήσων (Μάγος): Ασλανίδης, Βιτζηλαίος, Κρωτήρης 5, Χατζηδαυϊδ 13 (1), Δρόσος 5, Γιαννόπουλος 6, Μαλαθούνης 15, Καπινιάρης 2, Βάγγαλης 8 (2), Σφακιανός 4, Πεχλιβανίδης 10, Πάσσαρης 2.

ΤΕ Λέσβου (Λαμπρέλλης): Δελήρογλου, Βασίλαρος, Ιατρού, Ζυγούκης 2, Ταμβακέλλης 4, Κατερνέλλης 9, Μαστραντώνης 11, Σακκής, Χατζηευλογημένος, Ψημμίτης 32 (3), Ταταλιάς 5.

Διαιτητές: Βαρδίκος Ανδρέας – Τσεκούρας Γιάννης.


Παρασκευή 19 Μαρτίου 2010

ΤΕ ΧΙΟΥ – ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ: 109 – 46

Τα δεκάλεπτα: 35-14, 59-18, 83-32, 109-46.

ΤΕ Χίου (Συριανής): Σαμπανλάρι 4, Σταυράκης 7, Βαγιανός 10, Σαμιώτης 5, Ποδιάς 4, Φύκαρης 14, Αλεξάκης 5, Στρίγγος Γιώργος 11 (1), Στρίγγος Σπύρος 16, Αργυρούδης 17, Μαυράκης 9, Μπούμπαρης 7.

ΤΕ Λέσβου (Λαμπρέλλης): Δελήρογλου 3, Βασίλαρος, Ιατρού 2, Ζυγούκης, Ταμβακέλλης 4, Κατερνέλλης 9 (1), Μαστραντώνας 12, Σάκκης, Χατζηευλογημένος 2, Ψημμίτης, Ταταλιάς 14 (2).

Διαιτητές: Βαρδίκος Ανδρέας – Βουδιώτης Μίλτος.

ΕΣΚΚ – ΤΕ ΣΑΜΟΥ: 49 – 72

Τα δεκάλεπτα: 11-14, 22-26, 40-47, 49-72.

ΕΣΚΚ (Σκόρδος): Χούλης, Παγανής 6, Λεμπέσης 10, Κρητικός 14 (2), Τζωρτζής 2, Φανερός 2, Τσέλα, Παπαδόπουλος 2, Αλεξανδρής, Μαργαρίτης, Ζαφειριάδης 1.

ΤΕ Σάμου (Βογιατζής): Κουτσουναμέντος 4, Δανούσης 2, Σταυρινός 27 (3), Κυριαζής 2, Αντωνούσος 9, Φουντουλάκος, Αλαγεωργίου 12 (1), Μουλάς, Γιοκαρίνης 4 (1), Μυτιληναίος 2, Κοϊμτζής, Ταγκλής 10 (1).

Διαιτητές: Λοϊζος Άγγελος – Καραδημητρίου Αντώνης.

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ – ΤΕ ΧΙΟΥ: 48 – 70

Τα δεκάλεπτα: 20-10, 35-20, 43-43, 48-70.

ΤΕ Δωδεκανήσων (Μάγος): Ασλανίδης, Βιτζηλαίος 8, Κρωτήρης 3, Χατζηδαυϊδ 7, Δρόσος 6, Γιαννόπουλος 6, Μαλαθούνης 6, Καπινιάρης, Βαγγάλης, Σφακιανός 4, Πεχλιβανίδης 4, Πάσσαρης 4.

ΤΕ Χίου (Συριανής): Σαμπανλάρι, Σταυράκης, Βαγιανός 6, Σαμιώτης 17 (1), Ποδιάς 2, Φύκαρης 2, Αλεξάκης 2, Στρίγγος Γιώργος, Στρίγγος Σπύρος, Αργυρούδης 36 (7), Μαυράκης 2, Μπούμπαρης 3.

Διαιτητές: Καραδημητρίου Αντώνης – Βουδιώτης Μίλτος.

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΕΣΚΚ: 44 – 81

Τα δεκάλεπτα: 9-22, 17-42, 33-59, 44-81.

ΤΕ Λέσβου (Λαμπρέλλης): Δελήρογλου 2, Βασίλαρος, Ιατρού 2, Ζυγούκης 3 (1), Ταμβακέλλης, Μαστραντώνας 19, Σακκής 8, Χατζηευλογημένος 6, Ψημμίτης, Ταταλιάς 4.

ΕΣΚΚ (Σκόρδος): Χούλης 2, Παγάνης 6, Λεμπέσης 19 (1), Κρητικός 8, Τζώρτζης, Φανερός, Τσέλα 2, Παπαδόπουλος 10, Αλεξανδρής 15, Γκέργκο 5, Μαργαρίτης 2, Ζαφειριάδης 12.

Διαιτητές: Τσεκούρας Γιάννης – Λοϊζος Άγγελος.


Σάββατο 20 Μαρτίου 2010

ΤΕ ΣΑΜΟΥ – ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ: 57 – 61

Τα δεκάλεπτα: 6-10, 16-20, 35-40, 57-61.

ΤΕ Σάμου (Βογιατζής): Κουτσουναμέντος 2, Δανούσης 2, Σταυρινός 12, Κυριαζής, Αντωνούσος 3, Φουντουλάκος 2, Αλαγεωργίου 6, Μουλάς 2, Γιοκαρίνης 2, Μυτιληναίος 4, Κοϊμτζής, Ταγκλής 22 (1).

ΤΕ Δωδεκανήσων (Μάγος): Ασλανίδης 2, Βιτζηλαίος 4, Κρωτήρης 8, Χατζηδαυϊδ 4, Δρόσος 8, Γιαννόπουλος 2, Μαλαθούνης, Καπινιάρης, Βάγγαλης 6, Σφακιανός 15, Πεχλιβανίδης 8, Πάσσαρης 4.

Διαιτητές: Καραδημητρίου Αντώνης – Τσεκούρας Γιάννης.

ΤΕ ΧΙΟΥ – ΕΣΚΚ: 102 – 67

Τα δεκάλεπτα: 27-26, 59-39, 85-56, 102-67.

ΤΕ Χίου (Συριανής): Σαμπανλάρι 4, Σταυράκης 6, Βαγιανός 10, Σαμιώτης 31, Ποδιάς 3, Φύκαρης 2, Αλεξάκης 2, Στρίγγος Γιώργος 2, Στρίγγος Σπύρος, Αργυρούδης 26 (2), Μαυράκης 8, Μπούμπαρης 8.

ΕΣΚΚ (Σκόρδας): Χούλης, Παγανής 5, Λεμπέσης, Κρητικός 22 (3), Τζωρτζής 5 (1), Φανερός 2, Τσέλα 3 (1), Παπαδόπουλος 5, Αλεξανδρής 15,  Γκέρνο 2, Μαργαρίτης 5, Ζαφειριάδης 3.

Διαιτητές: Λοϊζος Άγγελος – Βουδιώτης Μίλτος.

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΤΕ ΣΑΜΟΥ: 41 – 81

Τα δεκάλεπτα: 12-25, 19-43, 28-70, 41-81.

ΤΕ Λέσβου (Λαμπρέλλης): Δελήρογλου, Βασίλαρος, Ιατρού, Ζυγούκης, Ταμβακέλλης 3 (1), Κατερνέλλης 6, Μαστραντώνας 14, Σακκής 7, Χατζηευλογημένος, Ψημμίτης, Ταταλιάς 11 (1).

ΤΕ ΣΑΜΟΥ (Βογιατζής): Κουλουμπής, Δανούσης 6, Σταυρινός 26 (2), Κυριαζής 12 (1), Αντωνούσος 3, Φουντουλάκος, Αλαγεωργίου 10 (1), Μουλάς, Γιοκαρίνης, Μυτιληναίος, Κοϊμτζής 2, Ταγκλής 22.

Διαιτητές: Λοϊζος Άγγελος – Βουδιώτης Μίλτος.

ΕΣΚΚ – ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ: 51 – 58 (49 – 49 κανονικός αγώνας)

Τα δεκάλεπτα: 12-8, 33-31, 47-39, 49-49 (κα), 51-58 (παράταση).

ΕΣΚΚ (Σκόρδος): Χούλης, Παγανής 9, Λεμπέσης 8, Κρητικός 14 (1), Τζωρτζής 3 (1), Φανερός 1, Τζέλα, Παπαδόπουλος 4, Αλεξανδρής 4, Γκέρκο 4, Μαργαρίτης, Ζαφειριάδης 4.

ΤΕ Δωδεκανήσων (Μάγος): Ασλανίδης 6, Βιτζηλαίος, Κρωτήρης 9, Χατζηδαυϊδ 6, Δρόσος 4, Γιαννόπουλος 9, Μαλαθούνης 2, Καπινιάρης, Βάγγαλης 9 (1), Σφακιανός 7, Πεχλιβανίδης 6, Πάσσαρης.

Διαιτητές: Τσεκούρας Γιάννης – Βαρδίκος Ανδρέας.

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1Η ΗΜΕΡΑ: (18 Μαρτίου 2010)

ΤΕ ΣΑΜΟΥ – ΤΕ ΧΙΟΥ: 51 – 75

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ – ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ: 70 – 63

2Η ΗΜΕΡΑ: (19 Μαρτίου 2010)

ΤΕ ΧΙΟΥ – ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ: 109 – 46

ΕΣΚΚ – ΤΕ ΣΑΜΟΥ: 49 – 72

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ – ΤΕ ΧΙΟΥ: 48 – 70

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΕΣΚΚ: 44 – 81

3Η ΗΜΕΡΑ: (20 Μαρτίου 2010)

ΤΕ ΣΑΜΟΥ – ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ: 57 – 61

ΤΕ ΧΙΟΥ – ΕΣΚΚ: 102 – 67

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΤΕ ΣΑΜΟΥ: 41 – 81

ΕΣΚΚ – ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ: 51 – 58

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΠΟΝΤΟΙ

ΔΙΑΦΟΡΑ

ΥΠΕΡ

ΚΑΤΑ

1.

ΤΕ ΧΙΟΥ

4

8

4

0

356

212

144

2.

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ

4

7

3

1

237

241

-4

3.

ΤΕ ΣΑΜΟΥ

4

6

2

2

261

226

35

4.

ΕΣΚΚ

4

5

1

3

248

276

-28

5.

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

4

4

0

4

194

341

-147


ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΚΟΡΕΡ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΜΑΔΑ

ΠΟΝΤΟΙ

ΒΟΛΕΣ

1.

ΑΡΓΥΡΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΤΕ ΧΙΟΥ

103

12

27

13

2.

ΣΤΑΥΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΤΕ ΣΑΜΟΥ

86

6

26

16

3.

ΣΑΜΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΤΕ ΧΙΟΥ

73

1

33

4

4.

ΤΑΓΚΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΤΕ ΣΑΜΟΥ

66

2

25

10

5.

ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΕΣΚΚ

58

6

14

12

 

Από το Γραφείο Τύπου και Ενημέρωσης της ΤΕ ΕΟΚ Σάμου