Η Αναγέννηση κατέκτησε το τρόπαιο στο Final-4 πρωταθλήματος Παίδων


Ολοκληρώθηκε το Final-4 πρωταθλήματος παίδων που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Αγίου Κηρύκου το διήμερο 01-02 Μαϊου. Πρωταθλητής είναι η ομάδα της Αναγέννησης.

Στο μεγάλο τελικό όπου παρακολουθήσαμε ένα πολύ καλό παιχνίδι, η Αναγέννηση νίκησε τον Αθλέων με 55-32, ενώ και στο μικρό τελικό που στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα το σκορ άλλαζε χέρια και το θέαμα ήταν πολύ καλό, ο Πράμνος κατέλαβε την τρίτη θέση νικώντας τον Ηρακλή με 56-61.

Η Τοπική Επιτροπή Σάμου της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, θέλει να δώσει τα συγχαρητήριά της στην πρωταθλήτρια ομάδα, Αναγέννηση, αλλά και γενικά σε όλες τις ομάδες, Αθλέων, Πράμνος, Ηρακλής, αθλητές, προπονητές και διοικήσεις για την άψογη αθλητική συμπεριφορά τους, που είναι παράδειγμα για τις νέες γενιές.

Επίσης θερμές ευχαριστίες σε όλους όσους στελέχωσαν τις Γραμματείες των αγώνων και συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων.

Τον γιατρό του αγώνα κ. Τσαντέ για την παρουσία του στους τέσσερις αγώνες του διημέρου, όπως επίσης και το ΕΚΑΒ Ικαρίας για τη συνεχή παρουσία του στους αγώνες.

Τα μετάλλια στην ομάδα του Πράμνου έδωσε η Διοικήτρια του Νοσοκομείου Ικαρίας κ. Ανεζινιώ Σταμούλη, στην ομάδα του Αθλέων ο πρώην πρόεδρος του Ικάρου και μέλος της ΤΕ Σάμου ΕΟΚ κ. Παντελής Στέφος, ο οποίος βραβεύθηκε για την προσφορά του στο άθλημα του μπάσκετ και στην ομάδα της Αναγέννησης ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Ικαρίας κ. Νίκος Καλαμάρας.

Περισσότερες φωτογραφίες μπορείτε να δείτε ΕΔΩ

A’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

RHENIA TOURS ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ: 81 – 51

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 28-09, 24-10, 12-19

RHENIA TOURS ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΙΤΗΣ): ΣΑΠΟΥΝΑΣ 14 (2), ΘΕΟΔΩΡΟΥ 4, ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ 10 (2), ΤΣΟΥΜΑΚΗΣ 2, ΠΑΡΗΣ, ΚΟΥΤΖΑΣ 7 (1), ΣΚΑΛΚΟΣ 2, ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 14, ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΣ 10, ΜΑΡΙΝΗΣ 8, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 6 (2), ΤΣΩΝΗΣ 4.

ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (ΚΛΑΔΑΣ): ΠΑΥΛΟΣ 14, ΜΑΥΡΟΓΕΩΡΓΗΣ 5, ΞΗΡΟΣ 2, ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ 18 (1), ΑΝΤΑΡΑΚΗΣ 2, ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ 2, ΚΡΗΤΙΚΟΣ 8 (2).

Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΟ ΠΡΑΜΝΟΣ – ΑΕΣΣ «Ο ΑΘΛΕΩΝ: 57 – 65

Τα δεκάλεπτα: 06-15, 07-24, 24-10, 20-16

ΑΟ ΠΡΑΜΝΟΣ (ΜΥΤΙΛΗΝΟΥ): ΤΣΙΓΚΡΕΛΗΣ,ΜΑΡΚΑΚΗΣ, ΜΠΕΚΙΡΑΪ 38 (1), ΜΠΡΑΧΙΜΑΪ, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ι., ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟΣ 6 (2), ΜΕΛΑΣ, ΦΟΥΣΚΑΣ, ΖΕΛΕΠΟΣ, ΜΥΤΙΛΗΝΟΥ 13 (1), ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ Η., ΚΟΥΒΑΡΗΣ.

ΑΕΣΣ «Ο ΑΘΛΕΩΝ» (ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ): ΤΑΛΑΜΑΝΗΣ, ΦΩΤΑΚΗΣ, ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ, ΤΣΙΟΥΡΑΣ 38 (7), ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 7 (1), ΡΕΠΠΑΣ 15, ΛΑΪΝΑΣ, ΑΡΑΠΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΜΑΝΩΛΗΣ, ΕΠΤΑΚΟΙΛΗΣ, ΜΑΡΟΥΠΑΣ 5.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΑΤΣΙΑΟΥΝΗΣ – ΤΡΙΠΟΔΗΣ – ΤΖΑΝΗΣ

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΟ ΠΡΑΜΝΟΣ: 56 – 61

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 16-16, 09-09, 11-22

ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (ΚΛΑΔΑΣ): ΠΑΥΛΟΣ 25, ΜΑΥΡΟΓΕΩΡΓΗΣ, ΞΗΡΟΣ 7, ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ 17 (3), ΑΝΤΑΡΑΚΗΣ, ΚΟΥΝΤΟΥΠΗΣ, ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ 7.

ΑΟ ΠΡΑΜΝΟΣ (ΜΥΤΙΛΗΝΟΥ): ΤΣΙΓΚΡΕΛΗΣ, ΜΑΡΚΑΚΗΣ, ΜΠΕΚΙΡΑΪ 28 (3), ΜΠΡΑΧΙΜΑΪ 8, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ Ι 1., ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟΣ 6 (2), ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ 2, ΖΕΛΕΠΟΣ 2, ΜΥΤΙΛΗΝΟΥ 14 (1), ΜΕΛΑΣ, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ Η., ΚΟΥΒΑΡΗΣ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΞΕΝΑΚΗΣ – ΤΡΙΠΟΔΗΣ – ΚΑΤΣΙΑΟΥΝΗΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ

RHENIA TOURS ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΑΕΣΣ «Ο ΑΘΛΕΩΝ»: 55 – 32

Τα δεκάλεπτα: 06-09, 17-10, 12-04, 20-09

RHENIA TOURS ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΙΤΗΣ): ΣΑΠΟΥΝΑΣ 8 (2), ΘΕΟΔΩΡΟΥ 14 (2), ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΚΟΥΤΖΑΣ 7 (1), ΣΚΑΛΚΟΣ, ΠΑΡΗΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 3 (1), ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 8,  ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΣ 4, ΜΑΡΙΝΗΣ 3 (1), ΤΣΩΝΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 8.

ΑΕΣΣ «Ο ΑΘΛΕΩΝ» (ΤΖΟΥΡΑΜΑΝΗΣ): ΤΑΛΑΜΑΝΗΣ 2, ΦΩΤΑΚΗΣ, ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ, ΤΣΙΟΥΡΑΣ 19 (1), ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 4, ΡΕΠΠΑΣ 4, ΛΑΪΝΑΣ, ΑΡΑΠΟΣ 1, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΜΑΝΩΛΗΣ, ΕΠΤΑΚΟΙΛΗΣ, ΜΑΡΟΥΠΑΣ 2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΤΡΙΠΟΔΗΣ – ΚΑΤΣΙΑΟΥΝΗΣ – ΤΖΑΝΗΣ